قزوین ملک

اصلاح صنعت ساختمان سازی ، راه حل خسرو عزیزی برای خروج از رکود!

اصلاح صنعت ساختمان سازی ، راه حل خسرو عزیزی برای خروج از رکود!

بازار مسکن : از انتهای سال گذشته با فرا رسیدن دوره سه تا چهار ساله تحولات قیمتی در بازار مسکن، سکه و ارز و همچنین حضور دلالان خرد، این بازار دچار تنشی جدی شد. با فراهم کردن فضای مناسب کسب و کار توسط دولت و حفظ رویکرد سیاست گذارانه خود می توان این صنعت را تخصصی کرد ای جملات بخشی از صحبت های خسرو عزیزی در رابطه با بازار مسکن و صنعت ساختمان سازی  است با این مطلب از ihome.ir  همراه باشید تا با بخش های مختلف این گفت و گو در رابطه با صنعت ساختمان سازی بیشتر آشنا شویم.

صنعت ساختمان سازي

بررسی تحولات بازار مسکن از زبان خسرو عزیزی

این کارشناس مسکن افزود: این تغییر و تحولات تؤام با عدم تناسب عرضه و تقاضا که در چند سال اخیر به شدت در کشور وجود داشت، باعث شد که  بازار مسکن بیش از دوره های قبل دچار تنش شود و در نهایت با افزایش قیمت ها میزان معاملات نیزکاهش یابد.

عزیزی در رابطه با مسئولیت دولت برای کنترل بازار مسکن اظهار داشت: در بازار مسکن انتظار نمی‌رود که دولت از طریق نیروهای عرضه و تقاضا اقدام به ساماندهی بازار کند زیرا ما اعتقاد داریم که وظیفه دولت خانه سازی نیست و طرح مسکن مهر نیز نتیجه چنین نگرشی از سوی دولت بوده که متاسفانه در پی آن خانه‌هایی با کیفیت پایین ساخته و عرضه شده است.

صنعت ساختمان سازی

صنعت ساختمان سازی نیازمند اصلاح فضای کسب و کار

وی همچنین گفت: در شرایطی که 70 تا 80 درصد اقتصاد کشور دولتی است، در مرحله نخست انتظار می‌رود که دولت با تشخیص و بررسی بی ثباتی‌ها و ساماندهی فضای کسب و کار، رقابت با بخش خصوصی را کنار بگذارد و تنها با حفظ رویکرد سیاست گذاری خود بسترهای لازم جهت فعالیت بهتر بخش خصوصی را فراهم کند.

عزیزی با اشاره به اینکه کشور با برخورداری از نقدینگی، منابع و نیروی انسانی متخصص دارای رتبه نامناسبی در فضای کسب و کار است، بیان کرد: با این وضعیت به نظر می‌رسد که دولت با حفظ سیاست گذار بودن خود باید مسئولیت ها را به بخش خصوصی سپرده تا بخش خصوصی کارآمد و متخصص بتواند با ساخت و سازهای با کیفیت اقدام به صنعتی سازی کند.

بازار مسکن ایران

این کارشناس مسکن افزود: با توجه به اینکه بیش از 100 شغل مستقیما به صنعت ساختمان مرتبط است در کشور باید بستری فراهم شود که علاوه بر جلوگیری از بیکار شدن تعداد بی‌شماری از افراد جامعه، انگیزه بخش خصوصی نیز در زمینه ساخت و ساز افزایش یابد و مسکن با کیفیت بالاتری در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی در رابطه با صنعت ساختمان سازی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی نقدینگی ها از بخش مسکن و ساخت و ساز خارج شده و به سمت بورس سوق یافته است، اظهار داشت: درصورت عدم ساماندهی کسب و کارها با توجه به اینکه نقدینگی ها به سمت بورس رفته است در مدتی کشور با بورس بازی مواجه می شود و صنایعی همانند مسکن دچار رکود و سکون خواهد شد.

اگر شما هم تمایل به خرید ، فروش‌ و اجاره ملک در تهران یا سایر شهرستان ها را دارید ، می توانید از وبسایت ihome.ir بازدید کنید و روزانه با صدها آگهی به روز در تهران و سایر شهرهای ایران آشنا شوید.

  • اشتراک گزاری در

مقاله قبلی

آموزش مشاور املاک ، چگونه مثل حرفه ای ها...

مقاله بعدی

۲۰۸ هزار متقاضی طرح ملی مسکن در بانک عام...